Duben 2018

• v pátek 13.4.2018 byla Koťátka na výletě u Kapličky v Ruprechticích. Děti měly aktivity a hry s přírodními materiály.

Didaktické hry s metodickým materiálem Zdravé 5

Na krásném a poučném metodickém semináři Zdravá 5 jsme obdrželi sadu pomůcek. S těmito materiály jsme pracovali ve třídách předškolních dětí Broučků a Koťátek. U dětí se formou doporučených her a soutěží snažíme pěstovat pozitivní vztah ke správnému stravování. Myslíme si, že už děti dobře vědí, co  je zdravé a dobré a co naopak ne.  Děti třídily obrázky podle veselého smajlíka a mračouna, přípravovaly zdravé jídlo podle výživového talíře, tvořily obrázky ze šestiuhelníků a zahrály si pexeso se zdravými obrázky. Pomohly také Evičce uzdravit polámaného Péťu a dokončit tak naší rozehranou pohádku.  Děti nadšeně spolupracovaly a my s nimi budeme tímto způsobem i nadále pracovat, povídat si, kreslit, hrát a rozvíjet si vědomosti jejich, ale i naše.